O mnie

Blog jest dalszym ciagiem mojego akwarelowego bloga z onetu
Będę go kontynuowała tutaj

niedziela, 3 maja 2015

Po przerwie zaczynam od testu :)

Witam wszystkich, którzy tu zajrzą po mojej długiej absencji ! W ramach przeprosin przygotowałam test papieru , farb i pędzelków W&N

Po kolei :)PAPIER - ARTIST WATER COLOUR PAPER zdał mój test pod każdym względem. Wybrałam stronę lewą - gładszą, bo taką wolę. Coby nie falował jak się leje wodę trza naciagnąć na mokro i można malować i duuużo wody lać.

Naszkicowałam sobie 13 podrysów - kwiatki głównie (w moim bloku było 13 a nie 12 karteluszek) . Zamaskowałam krawędzie kwiatów i zaczęłam szaleć z tłem sprawdzając możliwości zarówno papieru jak i farb.

Efekty wypróbowałam wszystkie mi znane - maska złazi łatwo ,można "wyhodować"  grzyby kontrolowane , można "rysować wodą" czyli pigmenty się nie wgryzają i można elegancko wymywać na sucho. 

Farby - jako komplet mnie nie zadawala kolorystycznie . WIelu kolorów nie ma w nim, które lubię a czterech z tych, które są nie używam.

Jedyne nasycone i miękkie barwy  + granulacja osiągnęłam w makówkach mieszając na papierze z tubki ultramarynę i umbrę - wyszły zadowalająco i pod względem waloru jak i transparentności.

Ślicznie zgranulowały :) 


Malując chmury w "Zdbickim zachodzie" próbowałam osiągnąć to samo nasycenie mieszając farbki na palecie i kładąc na mokry papier - po wyschnięciu bardzo straciły na nasyceniu. Ponowne nałożenie tego koloru na suche daje efekt plakatówki, za którym nie przepadam - jest matowe i ... takie se
Tak wyglądało na mokro 

A tak jak już wyschło      Podobnie z nasyconą zielenią - nie udało mi się zmalować głębokiej MOJEJ zieleni, bo nie używam tych gotowych -  z tubek ( wycisnęłam, a owszem, ale nie użyłam) . Po wyschnięciu mieszanka bardzo płowieje . Pewnie malując na suchym papierze efekty byłyby lepsze , ale ten test był pod moje malowanie na mokro. 
 Stokrotki raczej wypadły marnie na takim bladym tleZieleń liści fiołków poprawiałam kładąc drugą warstwę farby  i znowu wyszedł efekt plakatówki .


Nie udało mi się z farbek w komplecie wymieszać fioletu do fiołków i bratków - ...
Żółć, która nosi nazwę transparent yellow jest transparentna w silnym rozwodnieniu - nakładana grubiej na warstwę innej, ciemnej farby okazuje sie jednak kryjąca ...

WNIOSKI - aby osiągnąć zadowalające efekty kolorystyczne i walorowe trzeba znaleźć gotowe kolory w tubce - wtedy można szaleć i nie rozczarowywać się malując mieszankami. 

Farby gotowe  nakładane na mokro zarówno" na gęsto" jak i rozwodnione są bardzo przyjemne .


PĘDZLE 
 - seria 7 nr 0 nadaje się do malowania króciutkich i cieniutkich kreseczek lub kropeczek
- trochę większym AWC nr 4 udało mi się namalować wszystkie akwarelki, chociaż przy większych plamach było to uciążliwe .  

7 komentarzy:

 1. Dziękuję, poczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o a nie sądziłam, że ktoś tu wejdzie :) dziękuję i ja :)

   Usuń
 2. Weszłam, też poczytałam, ale jednak jestem obrazkowa - po prostu lubię sobie oglądać Twoje akwarelki. Tekst jest dla specjalistów :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. To ja też melduję, że przeczytałam:) Dopiero uczę się akwareli, chętnie przyswajam wszelkie wiadomości na ten temat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję. Dużo dobrych wiadomości

  OdpowiedzUsuń